Antolaketa

 
Alcaldes y tenientes de alcalde
Izena Kargua Alderdia
Borja Liaño Abarrategi Alkatea EAJ-PNV
Eduardo Briones Lerchundi 1. alkateordea PSE-EE
Unai Landaburu Izar de la Fuente 2. alkateordea EAJ-PNV
Francisco Javier García Gómez 3. alkateordea PSE-EE
Jesús María Romón Martínez 4. alkateordea EAJ-PNV

Tokiko Gobernu Batzarra (Alkatetzaren dekretua)
Izena Kargua Alderdi polítkoa
Borja Liaño Abarrategi Alcalde EAJ-PNV
Eduardo Briones Lerchundi 1. alkateordea PSE-EE
Unai Landaburu Izar de la Fuente 2. alkateordea EAJ-PNV
Francisco Javier García Gómez 3. alkateordea PSE-EE
Jesús María Romón Martínez 4. alkateordea EAJ-PNV

Tokiko Gobernu Batzordeko ohiko bilkurak astelehenetan izaten dira, goizeko 10:00etan.

Eskuordetzan emandako zinegotzigoak (eskuordetze orokor gisa)

HIRIGINTZA, OBRA ETA ZERBITZU ZINEGOTZIGOA
D. EDUARDO BRIONES LERCHUNDI. Lehen alkateordea.

Zinegotzi horrek saila zuzendu eta kudeatzeko ahalmena izango du, bai eta obra txikiak emateko ere.

KULTURA  ETA KIROL ZINEGOTZIGOA
D. UNAI LANDABURU IZAR DE LA FUENTE. Bigarren alkaterodea.

Zinegotzi horrek saila zuzentzeko eta kudeatzeko ahalmena izango du, hirugarren batzuei eragiten dieten ekintza administratiboen bidez ebazteko ahalmena izan ezik.

OGASUNA, PERTSONALA ETA BARRUKO ERREGIMENA ZINEGOTZIGOA
D. FRANCISCO JAVIER GARCÍA GÓMEZ. Hirugarren alkateordea.

Zinegotzi horrek saila zuzentzeko eta kudeatzeko ahalmena izango du, hirugarren batzuei eragiten dieten ekintza administratiboen bidez ebazteko ahalmena izan ezik.

GIZARTEKINTZA ETA HIRUGARREN ADINA ZINEGOTZIGOA
D. JESÚS MARÍA ROMÓN MARTÍNEZ. Laugarren alkateordea.

Zinegotzi horrek saila zuzentzeko eta kudeatzeko ahalmena izango du, gizarte bazterketa sufritzen duten pertsonak gizarteratzeko hitzarmenak izenpetzeko ahalmena, eta hauek emateko, aldatzeko edo ukatzeko ahalmena:

Gizarte Larrialdietarako Laguntzak
Gizarte Urgentzietarako Laguntzak
Eguneko Zentroko Zerbitzua
Atseden Zentroko Zerbitzua
Jantokiko Zerbitzua
Garraio Egokituko Zerbitzua mugikortasun murriztua duten pertsonentzat
Etxez Etxeko Laguntza Zerbitzua

Eskuordetzan emandako zinegotzigoak (eskuordetze zehatz gisa)

HEZKUNTZA, LIBURUTEGI ETA JAI ZINEGOTZIGOA
Dª. AINARA LEIBA ZABALBEITIA. Dª Maitane Gallarreta Ferreroren ordez)

GAZTERIA, EUSKARA ETA TURISMO ZINEGOTZIGOA
Dª. IDOIA INORIZA BUSTAMANTE

BERDINTASUN ETA DROGOMENDEKOTASUN ZINEGOTZIGOA
Dª. ISABEL LANSORENA BORRAGÁN

LUR KOMUNAL, NEKAZARITZA ETA MENDI ZINEGOTZIGOA
Dª. MAITENA URBANETA ALONSO

INGURUMEN ZINEGOTZIGOA
D. FRANCISCO JAVIER GARCÍA GÓMEZ

Ordezkaritza hauek aipatutako zerbitzuen kudeaketa eta barne zuzendaritzarako ahalmena ematen diete zinegotzi ordezkari horiei, hirugarren batzuei eragiten dieten ekintza administratiboen bidez ebazteko ahalmena izan ezik.